Skorzystaj z lawety w tanie holowanie warszawa

Ważne informacje

Bezpieczeństwo to podstawa każdego biznesu. Pamiętaj, że każdy pojazd który przewozisz dzięki usłudze TANIE HOLOWANIE WARSZAWA jest ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Nie musisz się obawiać, że Twój pojazd zostanie uszkodzony przez czynniki zewnętrzne  lub w trakcie holowania. 

O nas

TANIE HOLOWANIE WARSZAWA to element większej grupy MLP Serwis - lidera na rynku napraw powypadkowych i mechaniki pojazdowej. 

W trosce o środowisko naturalne, rządzący nakładają na producentów aut co raz większe wymagania i restrykcje. Emisja szkodliwych dla środowiska związków to kluczowe zagadnienie podczas projektowania nowoczesnych jednostek napędowych. Mało kto wie, że globalna średnia prędkość aut na świecie wynosi uwaga 15km/h. Brzmi to wręcz niewiarygodnie, jednak obliczenia najmądrzejszych tego świata są jednoznaczne. Najwolniejsze miasto w Europie to Londyn. Brytyjczycy poruszają się w tym mieście z prędkością 19 km/h. Trochę lepiej sytuacja wygląda w Warszawie, tutaj kierowcy jeżdżą ze średnią prędkością blisko 26 km/h. Najlepsza sytuacja jest w północnej Irlandii, a dokładniej w Belfaście. Localsi poruszają się z średnią prędkością 32 km/h. Przenosimy się teraz za wielką wodę. Statystyczna taksówka na Manhatanie jedzie już tylko 9 km/h, natomiast turyści w stolicy Kolumbii poruszają się z prędkością 17 km/h. Czy warto wyciągać z tego wnioski?

Naukowcy z wielu ośrodków badawczych doszli do wniosku, że skoro prędkość pojazdów jest tak niska i wywołana jest korkami, to może jest to optymalny czas na to by obniżyć emisję niepotrzebnych związków i wyłączyć na ten czas pracę silnika spalinowego? Jak pomyśleli, tak zrobili. Kilka lat temu do masowej produkcji wszedł start stop. Jak działa system start stop? Na co należy zwrócić uwagę?

Aktualne, nowoczesne systemy start stop, często łączone są z innymi pro ekologicznymi systemami, na przykład takimi, które zajmują się rekuperacją energii podczas hamowania. Choć na pozór bardzo prosty, system ten jest bardzo skomplikowany i wymaga odrobiny uwagi. Czysto teoretycznie: system start stop to system, który wyłącza silnik spalinowy naszego samochodu, kiedy ten stoi w korku, czyli jego prędkość jest bliska 0. Oczywiście, żeby tak się stało musi spełnić bardzo dużo czynników. Działanie systemu start-stop uzależnione jest od gospodarki "elektrycznej" w naszym pojeździe. Żeby sam system był skuteczny, musi zapewnić możliwość ponownego uruchomienia pojazdu, jednocześnie nie wpływając na dotychczasowy komfort poruszania się pojazdem.  W najprostszym skrócie: jeśli samochód ma wystarczającą nadwyżkę energii, a sam silnik ma optymalne parametry pracy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa przy kolejnym dłuższym zatrzymaniu, nasz system zadziała.

Co ma wpływ na prawidłowe działanie start-stop?

Z punktu widzenia kierowcy, dwie rzeczy mają główny wpływ na poprawne działanie sytemu start-stop: dobra kondycja silnika i właściwy akumulator, czyli nośnik energii. System ograniczania emisji spalin to system odnoszący się do komfortu, a zatem można uznać go niejako za system dodatkowy. Oznacza to, że jest tak samo traktowany jak wspomaganie kierownicy czy system abs. Niby standard jeśli chodzi o wyposażenie, a jednak system dodatkowy. Wracając do meritum...jeśli komputer samochodu zauważy nieprawidłowe działanie jednostki napędowej: wypadanie zapłonu, nieszczelność w układzie dolotowym, niewłaściwe paliwo itp, to z automatu wyłączy nam systemy, zaczynając właśnie od tych "najmniej przydatnych" czyli np. może to być start-stop. Przejście do trybu awaryjnego to popularne zjawisko, które potrafi się przytrafić dosłownie każdemu, a potrafi zniknąć tak szybko jak się zapaliło. Druga kwestia, na którą należy zwrócić uwagę omawiając system start-stop to bateria. Mało kto wiem, że auta wyposażone w nasz system mają zupełnie inny akumulator, który pozwala na częstsze rozruchy, a co za tym idzie na częste zmiany poziomu naładowania akumulatora. Ta szczególna cecha sprawia, że zakup akumulatora będzie dla nas niemały wydatkiem, średnio 2 razy większym niż standardowej baterii. 

Z doświadczenia naszych pracowników wiemy, że problem z akumulatorem, to jedna z wielu głównych przyczyn udzielania pomocy na drodze. Kierujący nie wiedzą jaki mają akumulator oraz kiedy był wymieniany. Choć prosty jest to problem, to bardzo kosztowny.

Pracownicy Tanie Holowanie Warszawa rekomendują regularną kontrolę stanu naszego akumulatora oraz co roczny serwis naszego samochodu. Dzięki temu unikniemy problemów z odpaleniem.

 

Tanie Holowanie Warszawa.

 

Wszystko o systemie start-stop

19 kwietnia 2021
Przycisk start stop Skoda Fabia 2019
Logotyp naszej firmy to laweta holująca samochód osobowy.