Skorzystaj z lawety w tanie holowanie warszawa

Ważne informacje

Bezpieczeństwo to podstawa każdego biznesu. Pamiętaj, że każdy pojazd który przewozisz dzięki usłudze TANIE HOLOWANIE WARSZAWA jest ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Nie musisz się obawiać, że Twój pojazd zostanie uszkodzony przez czynniki zewnętrzne  lub w trakcie holowania. 

O nas

TANIE HOLOWANIE WARSZAWA to element większej grupy MLP Serwis - lidera na rynku napraw powypadkowych i mechaniki pojazdowej. 

W ostatnich latach obserwujemy bardzo niepokojący trend, mianowicie co raz młodsze samochody możemy spotkać na poboczu, które oczekują  na swoją pomoc drogową. Jeśli dołożymy do tego jeszcze informację, że jakiś samochód zapalił się na autostradzie, to wyjdzie na to, że strach w ogóle kupować nowy samochód z salonu. Coś  w tym musi być, ponieważ średnia wieku samochodu w Polsce od 2-3 lat się utrzymuje na podobnym poziomie. To kwestia zasobności portfeli Polaków, czy może większa świadomość samych kierowców? Oznacza to, że na polskich drogach sprzedaje się mniej nowych samochodów, natomiast ściąga się z zza granicy dużo młodsze auta.  Mowa oczywiście o autach prywatnych. Naturalnie inaczej sytuacja wygląda w kontekście ogółu aut na polskich drogach.  Dziś opowiemy o tym, dlaczego nowoczesne auta ODUCZAJĄ nas pewnych poprawnych odruchów, na skutek których możemy wpaść w poważne tarapaty.

Tytuł tego artykułu nie jest przypadkowy. Z resztą wszystko co tworzymy na naszej stronie jest wymuszone raczej sytuacją, która nam się przytrafia niż szukaniem na siłę sensacji. Poniedziałek jak każdy inny. 7:00 kawa się parzy. Dzwoni telefon. Awaria na drodze. No nic, trzeba jechać. Po przyjeździe na miejsce: bardzo młody samochód, popularnego producenta, być może z bieżącego roku, bardzo nas zastanawiało co mogło się popsuć w tak "świeżym aucie". Dużo się nie pomyliliśmy. Auto z roku ubiegłego, a na liczniku niespełna 20 tyś km. Po rozmowie z kierowcą ustaliliśmy, że jedno z kół tylnej osi się zablokowało, tak jak by było na "ręcznym". Na wszelki wypadek sprawdziliśmy drugą stronę. Tu jest wszystko w porządku. Po dokładniejszej analizie znaleźliśmy problem. Pęknięta tarcza hamulcowa. Dookoła sucho, więc wykluczyliśmy wjechanie w kałużę. Co zatem może być przyczyną awarii? Na to pytanie z pewnością odpowie autoryzowany serwis obsługi. Sam kierowca narzekał na to, że od kilku dni występowało pewnego rodzaju dudnienie i wibracje podczas hamowania, ale zbagatelizował swoje obserwacje, bo był przekonany, że to kwestia złego podłoża. Zarówno tarcza, która pękła, jak i tarcza z drugiej strony miały bardzo poważne oznaki zużycia. Głębokie wżery i rysy znajdowały się na obu tarczach. 

Gwarancja producenta i głębokie zaufanie do nowych technologii sprawiły, że klient nawet nie myślał o tym, by przez najbliższe 2-3 lata zaglądać do swoich hamulców, ponieważ: auto jest nowe, jeździ głównie w trasach, a jak klocki się zużyją to samochód sam go o tym poinformuje. Ten przypadek pokazuje, że ślepe przekonanie o wysokiej niezawodności systemów bezpieczeństwa mogło skończyć się tragicznie.

Jak zatem unikać takich sytuacji? Jak właściwie podejść do obsługi naszego samochodu?

Jak zaznacza manager grupy MLP Serwis Pan Patryk Huszcza: "Należy obserwować swoje auto pod każdym kontem. Każdy niepokojący szmer, szum, huk czy dudnienie. Mała rysa, przetarcie, pękniecie. Jeśli jest coś co nas niepokoi, co wprowadza nas w zastanowienie, nie czekajmy na rozwój wydarzeń. Interweniujmy tak szybko jak się tylko da. Jeśli auto jest jeszcze na gwarancji - udajmy się do serwisu producenta. Jeśli auto jest poza gwarancją producenta, odwiedźmy dowolny serwis, celem rozwiązania występującego problemu". "Powinniśmy wypracować w sobie pewne zdrowe nawyki związane z korzystaniem z samochodu. Codzienna eksploatacja powinna zawierać: sprawdzenie oleju, ciśnienia w kołach czy płynu do spryskiwaczy. Obejdźmy raz w tygodniu cały samochód dookoła. Sprawdźmy czy mamy kompletne oświetlenie lub czy elementy karoserii nie są pęknięte" - doradza Kacper Kuszewski z firmy tanie-holowanie-warszawa.

Podsumowując, nie czekajmy na komunikat z deski rozdzielczej. Nauczmy się właściwie korzystać z pojazdu. Wyprzedzajmy wszystkie wydarzenia, w taki sposób, by historia naszego bohatera nikomu się nie przytrafiła.

 

Tanie-Holowanie-Warszawa

Sprawdzaj swoje hamulce!

14 kwietnia 2021
Lakierowanie grilla przedniego Volkswagen T5 w zakładzie MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa. pomoc drogowa tanie holowanie warszawa
Logotyp naszej firmy to laweta holująca samochód osobowy.