Skorzystaj z lawety w tanie holowanie warszawa

Ważne informacje

Bezpieczeństwo to podstawa każdego biznesu. Pamiętaj, że każdy pojazd który przewozisz dzięki usłudze TANIE HOLOWANIE WARSZAWA jest ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Nie musisz się obawiać, że Twój pojazd zostanie uszkodzony przez czynniki zewnętrzne  lub w trakcie holowania. 

O nas

TANIE HOLOWANIE WARSZAWA to element większej grupy MLP Serwis - lidera na rynku napraw powypadkowych i mechaniki pojazdowej. 

Naprawy bezgotówkowe z OC sprawcy to najpopularniejsze rozwiązanie serwisowe, które jest bardzo wygodne i bardzo skuteczne. Na czym polega bezgotówkowa likwidacja szkody? Czy poszkodowany za coś płaci? Jak wygląda cały proces naprawy uszkodzonego pojazdu? Jak się zachować w trakcie kolizji drogowej?

Przeczytaj nasz poradnik i poznaj tajemnice bezgotówkowej likwidacji szkód. Zobacz, że to jest prostsze niż myślisz.

Każdemu z nas prędzej czy później zdarzy się kolizja drogowa, w której sprawcą będzie inny uczestnik ruchu. Może to się wydarzyć z uwagi na złe warunki atmosferyczne lub z uwagi na niedostosowanie prędkości do panującego otoczenia. Niezależnie od przyczyn kolizji drogowej, efekt jest zawsze taki sam. Mamy poszkodowanego i OC sprawcy. Co dalej?

Na pewno należy zachować bezwzględny spokój. Emocje w tej sytuacji są zupełnie niepotrzebne. Niepohamowane zachowanie może doprowadzić do większych tragedii, dlatego:

1. Bezpośrednio po kolizji zachowaj zimną krew i nie daj się kierować emocjami.

2. Zadbaj o to by uczestnicy kolizji drogowej nie przemieszczali się w obszarze objętym kolizją.

3. Jeśli jest taka możliwość, przemieść swój pojazd oraz pojazd sprawcy w miejsce bezpieczne, wolne o ruchu ulicznego.

4. Ustal wstępną odpowiedzialność za kolizję.

5. Oceń wizualnie szkody w Twoim pojeździe.

6. Fotografuj wszystkie rzeczy kluczowe dla kolizji: w tym uszkodzenia obu pojazdów oraz najmniejsze rysy i odkształcenia,  numery rejestracyjne obu pojazdów oraz otoczenie.

7. NASZA RADA: Jeśli uważasz, że uszkodzenia pojazdu są duże tzn: przemieszczenie części karoserii, aktywacja systemów bezpieczeństwa - to bez wahania wezwij Policję. Udokumentowanie kolizji przez policję będzie pomocne w walce o ubezpieczenie.

8. Jeśli uszkodzenie jest relatywnie niewielkie, uszkodzeniu uległo kilka elementów karoserii, to z doświadczenia wiemy, że dobra relacja zdjęciowa oraz oświadczenie sprawcy wystarczą do pełnego pokrycia wszystkich strat.

9. PAMIĘTAJ! Poprawne oświadczenie sprawcy zawiera: datę zdarzenia (dzień, miesiąc, rok, godzina), miejsce zdarzenia (ulica, numer, miasto), dane sprawcy (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL lub alternatywnie w przypadku obcokrajowców numer dowodu/paszportu/karty pobyty), dane poszkodowanego (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL lub alternatywnie w przypadku obcokrajowców numer dowodu/paszportu/karty pobyty), podstawowe informacje o aucie sprawcy (marka, model, numer rejestracyjny, ewentualnie numer vin, imię i nazwisko właściciela), podstawowej informacje o aucie poszkodowanym (marka, model, numer rejestracyjny, ewentualnie numer vin, imię i nazwisko właściciela) oraz numer polisy sprawcy. Jeśli takiego numeru nie posiada to taki numer można sprawdzić na stronie www.ufg.pl. Jeśli kierujący pojazdem nie posiada aktywnego ubezpieczenia OC - bez wahania wzywaj policję, ponieważ uchroni Cię to przed naprawą pojazdu na własny koszt.

10. Z OC sprawcy możesz: skorzystać z pomocy drogowej, naprawić pojazd, wynająć pojazd zastępczy, przenocować w hotelu jeśli sytuacja tego wymaga lub możesz ubiegać się o zwrot kosztów leczenia lub utraconego mienia.

11. Tanie Holowanie Warszawa jest w stanie zapewnić Ci pełną kompleksową usługę począwszy od zabrania pojazdu z miejsca zdarzenia, przez wynajęcie pojazdu zastępczego i naprawę uszkodzonego pojazdu. 

 

Masz pytania? Kliknij!

 

Na koniec naszego dzisiejszego wpisu jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. 

Często zdarza się, że auto poszkodowane bywa wiekowe. W takiej sytuacji nawet najmniejsze uszkodzenie powoduje szkodę całkowitą na pojeździe, to natomiast skutkuje tym, że auto nie jest już naprawiane, tylko towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca stosowane odszkodowanie i pozostawia wrak dla właściciela lub go odkupuje. Czy w takiej sytuacji  poszkodowany ma jakieś prawa? Oczywiście. Tak naprawdę poza tym, że pojazd nie jest naprawiany, to poszkodowany może skorzystać z pełnego wachlarza rozwiązań począwszy od bezgotówkowego holowania, przez wynajem pojazdu zastępczego oraz ewentualne koszty leczenia lub utraconego mienia.

 

Zespół Tanie Holowanie Warszawa

 

 

Naprawy bezgotówkowe z OC sprawcy

04 marca 2021
Naprawę wykonał MLP Serwis - naprawy powypadkowe Warszawa Bemowo, pomoc drogowa dzięki tanie holowanie warszawa
Logotyp naszej firmy to laweta holująca samochód osobowy.